Najlepszy program do JPK

Posted by admin at

Category: Bez kategorii

Jednym z najważniejszych obowiązków każdego przedsiębiorcy jest uczciwe rozliczanie podatku Vat. W ostatnim czasie na temat fałszerstw związanych z podatkiem Vat było naprawdę głośno, dlatego warto jak najdokładniej zająć się tą tematyką w swoim biznesie. Prawidłowe rozliczanie faktur jest niewyobrażalnie kłopotliwe ze względu na ich ogromną ilość.

W ciągu miesiąca wasze przedsiębiorstwo może wygenerować od kilkudziesięciu do kilkunastu tysięcy faktur, które muszą zostać rozliczone przez waszych pracowników. Przy tak sporej skali bardzo łatwo jest się pomylić, ale ten błąd może kosztować waszą firmę dosłownie kilka tysięcy złotych. Na szczęście w teraźniejszych czasach istnieje bardzo prosty sposób na całkowite wyeliminowanie błędów popełnianych przez człowieka. Specjalistyczny program do JPK samoczynnie rozlicza wszystkie faktury. Posiadając ten program już przenigdy nie spotkacie się z żadną, źle zaksięgowaną fakturą.
Program JPK jest niewyobrażalnie prosty w obsłudze, gdyż wystarczy wyłącznie zeskanować dokument. Na tej podstawie zostanie z dużą uwagą rozliczona dana faktura, a wartość naliczonego albo odliczonego Vatu dodana do sumy z danego kwartału. Pod koniec kwartału będziecie mieli klarowną sytuację z danego okresu i wystarczy tylko wpłacić odpowiednie pieniądze dla Fiskusa.  Jeśli do tej pory nie korzystaliście z żadnego, profesjonalnego kodu do rozliczania faktur, to zdecydowanie warto w końcu zainwestować w niego swoje środki finansowe. Program JPK nie jest zbyt dużym wydatkiem, a w dużym stopniu ułatwi funkcjonowanie waszego przedsiębiorstwa.

Zobacz również: program JPK.